Recenzja: Spider-Man: Poprzez multiwersum

Nareszcie mamy sequel do Spider-Man Uniwersum — ale czy spełni on nasze oczekiwania?

Fabuła

Po wydarzeniach z pierwszej części, w multiversum jest teraz mnóstwo chaosu, co nasz główny bohater Miles Morales znika się niechcący w centrum. Polowanie na anomalie prowadzi Spider-Man 2099, Miguel O'Hara, i jest zdeterminowany, aby odesłać wszystkich, którzy nie należą do swojego uniwersum.

Złoczyńca The Spot jest zdeterminowany, aby zemścić się na Milesie Moralesie za to, jak zniszczyło mu to życie.

Tymczasem, gdy Gwen Stacy i Peter B. Parker pomagają Miguelowi O'Hara w zbieraniu anomalii, pojawia się nowy łajdak; The Spot zdobył dziwne moce, gdy został wystawiony na koliderze Kingpina w pierwszej części, i teraz ściga Milesa Moralesa, aby wyzyskać swoją zemstę.

Aktorzy

W tym filmie powracają kilku aktorzy głosowi; zarówno Shameik Moore jako Miles Morales, Hailee Steinfeld jako Gwen Stacy, Jake Johnson jako Peter B. Parker, Brian Tyree Henry i Luna Lauren Vélez jako rodzice Milesa, Jefferson i Rio.

Indyjski Spider-Man, Pavitr Prabhakar, jest grany przez Karana Soni.

Wśród nowych głosów słyszymy Daniel Kaluuya jako Spider-Punk, Issa Rae jako Spider-Woman, Jason Schwartzman jako The Spot, Oscar Isaac jako Spider-Man 2099 oraz Karan Soni jako indyjski Pavitr Prabhakar.

Muzyka

Oprócz wspaniałego stylu animacji, którą mają te filmy, uważam, że muzyka również jest czymś, co naprawdę wyróżnia się, i chociaż nie ma w sequelu tak dobrych piosenek jak w pierwszej części, muzyka filmowa jest doskonała.

Unikalny styl animacji i naprawdę dobra muzyka idealnie pasują do filmu.

Kompozytor Daniel Pemberton powraca również w tym filmie i kontynuuje swoją unikalną cechę, w której miesza hip-hop z muzyką orkiestrową, aby stworzyć świeże i bardzo odpowiednie ścieżki dźwiękowej, gdzie ma to największe znaczenie.

Opinia

To zdecydowanie zabawny i świetnie uanimowany film, ale ma bardzo mało tego, co uczyniło pierwszy film magicznym - a jest oczywiste, że właściwie działa tylko jako most do kolejnego filmu, a mianowicie Spider-Man: Beyond the Spider-Verse z 2024 roku.

Nowy film ma dokładnie ten sam styl graficzny, którego pokochaliśmy w pierwszej części.

Niestety, wydaje się, że przeoczyli złotą okazję, aby zrobić coś naprawdę dobrego z tym filmem, a zamiast tego związać torbę w trzecim i ostatnim filmie. Bez względu na to jest to oczywiście godny obejrzenia, ponieważ w przeciwnym razie nie będziesz wiedział, co się dzieje w trzecim filmie.

Premiera

Spider-Man: Poprzez multiwersum ma premierę kinową w Polsce w piątek, 2 czerwca 2023 r.

Dobry

  •   Ten sam wspaniały styl co wcześniej
  •   Naprawdę dobra muzyka - tak jak w pierwszej części

Złe

  •   Wydaje się jak film pośredni, "most" między pierwszym a trzecim filmem

Wynik

Spider-Man: Poprzez multiwersum 7 10.

Streszczenie

Sequel do pierwszej części o Milesie Moralesie pozostawia wiele do życzenia, ale mimo to jest to zdecydowanie film, który warto obejrzeć - szczególnie przed nadchodzącym trzecim filmem serii.


Scenariusz
Mariusz Gorski

Uwagi

Brak komentarzy.

    Komentarz ten artykuł