Recenzja: Między nami żywiołami

Disney/Pixar powracają z nowym filmem animowanym — widzieliśmy już Między nami żywiołami.

Fabuła

Podążamy za Ember, dziewczynką, która mieszka z rodzicami w świecie głównie złożonym z wodnych, ziemnych i powietrznych istot. Jej rodzice zostawili swój ogień w przeszłości i próbują sami swojego szczęścia prowadząc sklep w mieście — są z niego dumni i mają nadzieję, że to Ember przejmie go w przyszłości.

Pixar umiejętnie łączy zdolności różnych elementów — nic innego byłoby dziwaczne zważywszy na koncepcję filmu.

Jednak Ember nie interesuje się pracą w sklepie i coraz trudniej dla niej kontrolować swoje emocje. Po wypadku w sklepie spotyka Wade'a Ripple, stworzenie wodne, które pokazuje jej świat na zewnątrz — i desperacko próbuje pomóc jej w radzeniu sobie z uczuciami związanymi z przejęciem sklepu.

Obsada

W głównych rolach filmu występują Leah Lewis jako Ember, Mamoudou Athie jako Wade Ripple, Ronnie del Carmen jako Bernie i Shila Ommi jako Cinder.

Wszystkie głosy doskonale oddają postaci, a komediowe momenty filmu naprawdę zaskakują — świetnie ożywiają ten kreskówkowy świat.

Recenzja

Czyli, jak dobry jest film Pixara o różnych osobach, które muszą nauczyć się wspólnie żyć? Zaczyna się dość powoli i sztywno, ale im dłużej trwa film, tym jest lepszy.

Stworzenia ogniste nie są mile widziane w normalnym świecie — co nasza główna bohaterka Ember doświadcza raz za razem.

Mimo że film staje się całkiem ekscytujący pod koniec, niestety brakuje mu trochę treści, gdzie chciałbym, żeby Pixar bardziej zgłębił koncepcję ognia, ziemi, powietrza i wody, niż robi to w filmie.

Obejrzałem ten film z 9-letnim dzieckiem, które go uwielbiało, więc dla dzieci to świetny film!

Dobry

  •   Piękna animacja
  •   Ekscytujący na końcu

Złe

  •   Trochę puste

Wynik

Między nami żywiołami 5 10.

Streszczenie

"Między nami żywiołami" to bardzo pięknie animowany film, który po trudnym początku staje się zabawny i pasjonujący. Jednakże, pod koniec wydaje się trochę zbyt pusty, by otrzymać wyższą ocenę.


Scenariusz
Mariusz Gorski

Uwagi

Brak komentarzy.

    Komentarz ten artykuł