Recenzja: Poprzednie życie

Poprzednie życie stał się szeroko omawianym filmem na festiwalach na całym świecie — z dobrym powodem.

Fabuła

Kiedy Nora (Lee) emigruje z Korei Południowej do USA, traci kontakt ze swoją najlepszą przyjaciółką. Dopiero po wielu latach nawiązują kontakt i stopniowo dowiadują się coraz więcej o sobie.

Hae Sung, Nora i jej mąż Arthur.

Przez kolejne lata wiele się zmienia w ich życiu — na przykład Nora wychodzi za mąż za Amerykanina, Arthura (Magaro) — gdy w końcu decydują się spotkać w Nowym Jorku. Czy ich pragnienie siebie nawzajem może prowadzić do czegoś więcej?

Aktorzy

Główne role Nory i Hae Sunga grają Greta Lee i Teo Yoo, a szczególnie Lee wyróżnia się jako fantastyczna aktorka. Jest tak przekonująca i pełna emocji, że sama czyni cały film interesującym.

Małżeństwo Nory i Arthura grają Greta Lee i John Magaro.

Jej męża Arthura gra John Magaro, który również wyróżnia się — jest naprawdę dobry w roli mężczyzny, który nie do końca rozumie sytuację, ale czuje, że coś jest w trakcie. Naprawdę dobrze.

Recenzja

Poprzednie życie to dokładnie taki film, który często mnie przyciąga, skupiający się na kilku postaciach, pięknie sfotografowany i z utalentowanymi aktorami. Moja żona nazywa to "filmami, w których nic się nie dzieje", co jest nie trafione. Dzieje się wiele — ale nie walczą superbohaterowie, to prawda.

Greta Lee w roli Nory wspaniale się sprawdza.

Mimo że uważam, że film jest naprawdę dobry, wydaje mi się, że mogło być więcej treści. Fabuła jest dość prosta i film odbywa się tak, jak można się spodziewać. Zakończenie jest naprawdę dobre i podnosi ogólny poziom, ale chciałbym zobaczyć więcej emocjonalnych i głębszych scen.

Mimo wszystko, to naprawdę dobry dramat, który musisz zobaczyć, jeśli kochasz filmy.

Wynik

Poprzednie życie 7 10.

Streszczenie

"Poprzednie życie" to prosty, ale mocny dramat o opuszczaniu ojczyzny i specjalnych więziach, jakie przyjaźnie sprzed lat mogą mieć. Jest pięknie sfilmowany i z doskonałą grą aktorską, ale czegoś brakuje, aby uzyskać najwyższą ocenę.


Scenariusz
Mariusz Gorski

Uwagi

Brak komentarzy.

    Komentarz ten artykuł