Recenzja: Mów do mnie!

Mów do mnie! zaskakuje nas — w przerażająco dobry sposób.

Od australijskiego studia filmowego Causeway Films pochodzi jedno z najlepszych horrorów tego roku.

Fabuła

Mów do mnie! opowiada o Mai, która niedawno przeszła traumę utraty matki na skutek przedawkowania. Nie pasuje do żadnego towarzystwa, ale gdy nadarza się okazja, by spróbować czegoś, czego inni się boją, widzi swoją szansę - spróbuje ostatniego trendu, jakim jest nawiązanie kontaktu z umarłymi.

Ktoś, kto potrzyma rękę i powie "Talk To Me", nawiązuje kontakt z duchami zmarłych.

Trzymając staryą dłoń i mówiąc "talk to me", otwiera się drzwi do świata zmarłych - i można ich również prosić, aby zostali. Ważne jest jednak, żeby nie bawić się śmiercią dłużej niż 90 sekund, bo wtedy mogą zostać...

Aktorzy

Główną rolę Mai gra Sophie Wilde, i jaką ona prezentuje grę. Rozpiera ją między rzeczywistością a halucynacjami, między nadzieją a rozpaczą, i między rozsądkiem a szaleństwem, kiedy widzi szansę spotkania swojej zmarłej matki.

Mai coraz trudniej rozróżnić, co jest światem śmierci, a co rzeczywistością.

Oprócz niej widzimy Alexandra Jensen w roli najlepszej przyjaciółki Jade, Joe Bird jako młodszego brata Rileya i Miranda Otto jako ich matkę Sue. Wszyscy są naprawdę dobrzy w swoich rolach - szczególnie wyróżnia się Bird, gdy jego postać zostaje opętana. Impresjonujące.

Recenzja

Pierwsza połowa Mów do mnie! utrzymuje się na wyjątkowo wysokim poziomie i naprawdę mnie przestraszyła. Zarówno charakteryzacja, gra aktorska, jak i zdjęcia są absolutnie pierwszorzędne. Pomimo że traci tempa im dłużej trwa film, zakończenie jest całkowicie odpowiednie i czyni film jeszcze lepszym.

Nie tylko Mai spotyka zmarłych w "Talk To Me".

Podsumowując, jest to dobrze wykonany horror, który zdecydowanie warto obejrzeć dla wszystkich, którzy lubią przerażające filmy - albo dla tych, którzy chcą się przestraszyć na wieczór.

Dobry

  •   Zrobione z wielkim stylem
  •   Przekonujące zakończenie
  •   Sophie Wilde w roli Mai

Złe

  •   Trochę traci tempa w połowie

Wynik

Mów do mnie! 7 10.

Streszczenie

Jeden z najlepszych horrorów tego roku, bez wątpienia. Obejrzyjcie go!


Scenariusz
Mariusz Gorski

Uwagi

Brak komentarzy.

    Komentarz ten artykuł