Recenzja: Barbarzyńcy

Bill Skarsgård otrzymuje niezwykłą wizytę w Barbarzyńcy.

Fabuła

Barbarzyńcy opowiada historię Tess (Campbell), młodej kobiety, która szuka pracy u dokumentalisty w Detroit. Ponieważ nie mieszka w pobliżu, wynajmuje dom, który okazuje się być podwójnie zarezerwowany przez Keitha (Skarsgård). Postanawiają zrobić wszystko, aby jak najlepiej wykorzystać tę sytuację, ale już pierwszej nocy zaczynają dziać się dziwne rzeczy...

Wskazówka: Jeśli znajdziesz linę w piwnicy - nie ciągnij za nią. Kto wie, co może się pojawić...

Im dłużej trwa film, tym bardziej odchodzi od norm, staje się bardziej intensywny i obrzydliwy, ale jednocześnie utrzymuje humorystyczny ton, jednocześnie wywołując prawdziwy strach. To piękna równowaga, którą trudno osiągnąć.

Aktorzy

Georgina Campbell gra główną rolę Tess, a wokół niej widzimy Bill Skarsgård jako lokatora Keitha oraz Justin Long jako niezainteresowanego właściciela domu AJ. Byłem bardzo sceptyczny co do Long, ponieważ zazwyczaj występuje w komediach, a nie horrorach, ale świetnie odgrywa aroganckiego aktora, którego gra. Wraz z Georgina Campbell i Bill Skarsgård film jest doskonale zagrany.

Georgina Campbell i Justin Long w filmie Barbarzyńcy.

W filmie pojawia się również Kate Bosworth w roli drugoplanowej, ale tylko jako głos, więc można to uznać za małą kameę. Detroit jako miasto również dobrze się prezentuje jako "postać" w filmie, a zaniedbane ulice naprawdę dodają wiele nastroju.

Ocena

Barbarzyńcy to naprawdę zabawny i jednocześnie przerażający film o tym, jakie potworności mogą kryć się tam, gdzie się ich najmniej spodziewasz. Jest pełen obrzydliwych scen, które naprawdę utrzymują wysoki poziom.

Barbarzyńcy sprawnie eksponuje nasze największe lęki - ciemne przestrzenie i to, co się w nich kryje.

To horror, który musisz obejrzeć, jeśli przynajmniej trochę cenisz filmy tego gatunku - cała historia utrzymuje wysoki poziom, a czasami jest tak obrzydliwa, że będziesz chciał odwracać wzrok. Dokładnie tak powinno być.

Wynik

Barbarzyńcy 7 10.

Streszczenie

Im dłużej trwa film, tym bardziej obrzydliwy się staje - ale jednocześnie doskonale balansuje między horror, thrillerem a pewnym rodzajem obrzydliwej komedii. Przemoc pochodzi z pozoru znikąd i równie szybko znika. To sprawia, że film staje się znacznie bardziej ekscytujący.


Scenariusz
Mariusz Gorski

Uwagi

Brak komentarzy.

    Komentarz ten artykuł